Operace Anthropoid

Virtuální prohlídka pro MČ Praha 8 s názvem „Po stopách Anthropoidu“ vznikla na počest 80. výročí Operace Anthropoid, což byl krycí název pro parašutistický výsadek vyslaný během druhé světové války z Velké Británie na území Protektorátu Čechy a Morava. Tvořili ho vojáci československé exilové armády Jozef Gabčík a Jan Kubiš.

Prohlídka nás vrací zpět do roku 1942 na 16 míst úzce spojených s touto operací. Místa byla vytvořena kombinací několika grafických metod, na platformě podporující 360° fotografie a zařízení pro virtuální realitu. Každé místo vypraví svůj příběh o lidech, kteří zde žili a spojili svůj osud s parašutisty. Některá z nich jsou doprovázena komiksem nebo audio podcastem. I když byla místa tvořena s pomocí archivních fotografií, je možné, že pamětníci objeví drobné detaily, které mohou rozporovat.

Máte zájem o vytvoření vlastní virtuální prohlídky místa nebo objektu?

Ať už se jedná o moderní nebo historickou budovu či speciální místo, vytvoříme pro vás jedinečnou virtuální prohlídku. Spojením 3D modelace, retuše a fotografií pro vás můžeme vytvořit klidně i prohlídku zámku, vzdálené planety či putování pravěkem.